Fermentované potraviny mají příznivý vliv na zdravé zažívání nejen u dospělých, ale i miminek

A co je ta fermentace?

Lidé fermentují jídlo už po tisíciletí. Dělali to nejen proto, aby jej uchovali, ale i proto, aby se stalo lépe stravitelným, chutnějším a výživnějším.

Fermentace znamená dělat věci přirozenou cestou

Fermentace je nejstarší technologický proces zpracování potravin, obecně se nazývá kvašení nebo zrání.
Mléčné fermentované potraviny jsou potraviny, které prošly přirozeným procesem, ve kterém se přírodní bakterie živí cukrem přítomným v mléce a tvoří kyselinu mléčnou. Tento proces chrání potraviny a vytváří prospěšné enzymy, b-vitamíny, Omega-3 mastné kyseliny a různé kmeny dobrých bakterií. Potravina se tak stává lépe uchovatelná, má více vitaminů, je chutnější a stravitelnější.

Například fermentované mléčné produkty jsou tradičně používány pro zdravé zažívání. 

Zdravé zažívání znamená spokojené bříško a spokojenou náladu

Kvalita bakterií v našem trávicím systému ovlivňuje naše celkové zdraví a pychickou pohodu, takže bychom měli podporovat ty dobré a ty špatné odrazovat. Kvašené potraviny a nápoje jsou vynikajícím způsobem krmení dobrých bakterií a proto je dobré je do našeho jídelníčku zařazovat pravidelně a již od útlého věku.

Jak jste na tom u vás doma?

Prohlédněte svoji spíž a lednici a určitě objevíte různé fermentované potraviny: nakládáná zelenina (okurky, kysané zelí) a mléčné výrobky jako je jogurt, kefír, tvaroh nebo tvrdé sýry.

A co moje miminko?

Fermentované potraviny můžeme dětem nabídnout až ve chvíli kdy přestávají být plně kojené a postupně jim zavádíme normální pestrou stravu. Plně kojeným dětem nabízí vše mateřské mléko, kojení je nejlepší výživa. U dětí nekojených může být řešením například zařazení  neslazených jogurtů nebo fermentovaných mlék.

V okamžiku narození čelí organismus miminka nelehké zkoušce – okamžitě se musí přizpůsobit životu mimo tělo maminky. Jedna z nejdůležitějších schopností, kterou se musí organismus miminka naučit, je příjem, trávení a vstřebávání potravy, což je nezbytné pro další vývoj. Musíme mít na paměti, že jídlo by mělo být přizpůsobeno specifickým potřebám rostoucího kojence.

Když děťátko krmíte správně, zajistíte mu tím správný vývoj trávicího traktu, který je klíčový při zajišťování správného růstu a vývoje, ale nejen to!  Pokud je jeho bříško spokojené, děťátko je hravé, usmívá se a dobře spí.