„Se spokojeným bříškem se nepláče, se spokojeným bříškem se směje.“

Úžasné bříško

V bříšku se nachází úžasné společenství! Hostí biliony dobrých bakterií, které pomáhají s rozkladem jídla; žije zde 70 - 80% aktivních imunitních buněk, které bojují proti chorobám a předcházejí vzniku alergií; tvoří se zde přibližně 95% serotoninu, který zlepšuje náladu a přispívá k lepšímu spánku... Bříško hraje kromě trávení vskutku klíčovou roli i v celkovém zdraví! Takže se o střeva vašeho děťátka starejte, protože oni se zase starají o něj.

Základem jsou zdravá střeva

Prvních 1000 dní, od okamžiku početí až do věku 2 let, je jedinečným, fascinujícím a důležitým obdobím růstu a vývoje, které vytváří základy pro budoucí zdraví. Toto období je kritickým oknem příležitosti rozvoje a udržení zdravých střev. Vědci odhalili, že zdravá střeva pomocí správného vstřebávání živin nejenže podporují fyzický rozvoj a vývoj mozku, ale jsou také zásadní pro přirozenou obranyschopnost a regulaci nálady.