Malého kojence musíte naučit všechno. Dokonce i to, kdy je čas jít spinkat. Přečtěte si náš článek s radami, jak děťátko uložit ke spánku.

Jako dobrá matka víte, jak důležité je naučit děťátko pravidelnému spánkovému režimu, díky čemuž bude schopno uklidnit se před spaním a dobře usnout. Náš tým odpovídá na spoustu dotazů ze strany matek, které potřebují poradit se spánkovým režimem dítěte. Časem, s trochou lásky a trpělivosti se tomu naučí každé dítě. Máme pro vás připraveno několik rad, jak na malého nespavce. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, neváhejte a obraťte se na nás!

5 kroků jak dítě úspěšně uspat

  1. Zklidněte ho teplou koupelí. To pro něj bude signál, že den skončil a že je na čase jít spát.
  2. Pak mu oblečete měkounké pyžamko, aby mu v noci bylo hezky teploučko.
  3. Zhasněte v ložnici světlo. Útulná atmosféra dítěti napoví, že je čas na spánek.
  4. Podejte dítěti teplé sytící mléko. To vaše dítě zklidní, bude pak uvolněné a bude dobře spát.
  5. Zazpívejte děťátku ukolébavku nebo mu přečtěte něco na dobrou noc. Čtení nebo zpěv tichým hlasem dají vašemu děťátku na vědomí, že tam jste, proto se bude moci upokojit a klidně se uvelebit ke spánku. Polibte dítě na dobrou noc. Když ucítí váš dotyk a vás samotnou, bude se cítit v bezpečí.