Upatlané bryndáky, prstíky v přesnídávkách, lžičky po zemi a hlavně spousta zábavy. Vaše děťátko se bude poprvé seznamovat s příkrmy, a to není žádná malá událost! Hami je vám na této cestě inspirací a oporou.

Vaše miminko se pomalu rozkoukává po světě. Pod hrazdičkou se trefuje do barevných hraček. Miluje, když to šustí a chrastí. Možná vás někdy překvapí svými obličeji. Emoce ještě neuhlídá. Líbí se mu, když ho koupete a nejraději u toho kouše do gumové kačenky. Tolik drobných okamžiků, které tvoří jeho dobrodružný den!

Vaše děťátko se učí každým momentem. Buďte s ním a pomozte mu objevovat svět všemi smysly. Prožívejte svůj den společně! Právě otevíráte další kapitolu, která je plná neznámých chutí, vůní, konzistencí i tvarů.

Vaše dítě se bude poprvé seznamovat s příkrmy

Zajímá vás?
Proč jsou první příkrmy tak důležité?

Zdravý začátek

Pro vaše děťátko jsou první příkrmy začátkem dobrodružné cesty od mléka k pevné stravě a postupně i k rodinnému stolování. Pokud si dítě od začátku osvojí správné stravování, dostane do vínku nejen oblibu zdravých potravin, ale i správné stravovací návyky.

Pestré chutě

Pokud vám pediatr nedoporučí jinak, tak je vaše miminko od šestého měsíce připraveno na nové chutě. Jeho bříško je v této době mnohem lépe přijímá, proto je to správná chvíle pro první příkrmy. Mateřské mléko nebo mléko z lahvičky ještě ale nějaký čas zůstane nejdůležitější částí stravy dítěte. Zeleninové, obilné či ovocné příkrmy jsou určeny nejen ke zpestření mléčné výživy, ale i k tomu, aby se děťátko seznámilo s novými chutěmi a zvyklo si na ně.

Nové konzistence

Vaše dítě zatím poznalo jen chuť a konzistenci mléka. Příkrmy pro něj budou velkou novinkou. Možná na vás při prvním krmení překvapeně vykulí oči. Co to je? Co mi to ta mamka dává? Co s tím mám jako udělat? Nenechte se vyvést z míry a buďte svému miminku oporou. Správné přijímání potravy je důležitou součástí procesu učení.

Chcete vědět, kdy a jak s prvními příkrmy začít, objevit zdravé recepty a získat k tipy k vyvážené stravě vašeho děťátka? Stáhněte si naši brožuru a objevte svět pestrých chutí a vůní.

Členky Klubu maminek si mohou stáhnout celou brožuru. Pro přihlášení a stažení brožury stiskněte odkaz níže.