Odbornice na lince Klubu maminek jsou zde vždy, aby poradily každé mamince či tatínkovi, když si nevědí rady!

Je jedno, jestli jste lékař, učitel, herec nebo řezník, když přijde na rodičovství, jste prostě rodič, který se snaží udělat maximum pro své dítě. Občas si však ani my rodiče nevíme rady, a proto hledáme ověřené rady ať už v rodině nebo mezi odborníky. O infolince na Klubu maminek mnoho rodičů neví, a proto bych se chtěl o naše zkušenosti podělit i já - taťka Cejny.

Naše trápení a rady linky Klubu maminek

Matěj každý večer opakovaně pláče, je najezený a nedá se to zastavit. Pláče i při jídle, resp. ke konci kojení.

• Kojící matka přijímala mnoho mléčných výrobků a na základě toho měl Matěj křeče do břicha – alergickou reakci na laktózu. Veronika musela vynechat mléčné výrobky a postupně je opět zařazovat do svého jídelníčku.

Bylo léto, Matěj často plakal již hodinu po kojení – napadlo nás zda je potřebné přidat ke kojení i čaj, jestli nemá Matěj žízeň???

• Pokud plnohodnotně kojíte, nemusíte ke kojení nic přidávat. Pokud má miminko žízeň, napije se z mateřského mléka – ve kterém je obsažena i voda. Nic jiného ke kojení určitě nepřidávejte.

Matěj často pláče, chce často papat a utěší ho pouze kojení – máme obavu, zda mléko je pro miminko dostačující??

• V určitých měsících děti procházejí tzv. „spurtem“ – kdy se mléko mění na silnější. Trvá to cca dva až tři dny, pak se opět kojení stabilizuje.

Matějovi cca ve čtyřech měsících začala první rýma. Jak s rýmou naložit, když trvá více jak tři týdny??

• Matějovi jsme správně čistili nos mořskou vodou a max. dvakrát denně vysávali odsávačkou, aby nevysychala sliznice. Dále jsme dostali doporučení vyplachovat nos mateřským mlékem.

Jak začít a kdy s prvním příkrmem???

• Po šesti měsících kojení (Matěj nedostal opravdu nic navíc – mimo mateřského mléka) – jsme dali první přikrm. Začali jsme zeleninou, ovocem a na konec přidali i maso. Vše vařené na páře v Babycooku. Nyní už dáváme příkrmy od Hami – moc mu všechny chutnají.  Z klubu maminek nám velmi ochotně zaslali brožuru jak začít s příkrmy, kde jsou i recepty.

Máte nějaké dotazy ohledně výživy či péče o vaše děťátko? Obraťte se i vy na naše milé a zkušené odbornice, které vám rády poradí na live chatu a e-mailu: info@klubmaminek.cz!