Vytvořte svému děťátku hračku, která ho okouzlí a zároveň bude rozvíjet jeho smysly.

Kdo by neznal obruč „hulahop“! Až vás kroužení v bocích přestane bavit, povyšte obruč na kouzelnou hračku pro vašeho malého objevitele.

Postup je opravdu jednoduchý! Na obruč navažte pestrobarevné látky, oblíbené předměty, kousátka, chrastítka… vše co zaujme pozornost vašeho děťátka.

Všechny předměty přivažte opravdu důkladně! Budete-li při připevňování předmětů k obruči používat tavnou pistol, vždy ji nechávejte uloženou mimo dosah vašeho malého nenechavce.

Díky různým materiálům, barvám a tvarům, které na obruč umístíte, bude vaše děťátko při objevování všeho nového otáčet a zvedat hlavičku. Malý objevitel se bude snažit na obruč sahat, uchopit a přitahovat si předměty, které ho zaujmou.

Vaše děťátko bude chtít na obruč dosáhnout – k tomu je nutné udržet váhu hlavy a hrudníku při opření pouze o jednu ruku, druhá se totiž bude pokoušet dosahovat na předměty a manipulovat s nimi. Díky této koordinaci bude váš drobeček posilovat zádové a šíjové svaly.

Děťátko se bude snažit sáhnout na konkrétní část obruče, která se mu zalíbí, čímž podpoří rozvoj koordinace ruka – oko.

Všechny předměty přivažte opravdu důkladně. Budete-li při připevňování předmětů k obruči používat tavnou pistol, vždy ji nechávejte uloženou mimo dosah vašeho malého nenechavce.

Vytvořte svému děťátku další hračky, díky kterým bude objevovat svět a rozvíjet (nejen) své smyly! Nechte se inspirovat dalšími články z rubriky„Maminčiny vychytávky“.