Seznamte se s Jitkou, maminkou a odbornicí na vývoj dětí, která vás naučí, jak miminko stimulovat pro jeho správný vývoj.

Za zdravý psychomotorický vývoj dítěte považujeme ten, který probíhá sám, tzn. bez zásahu dospělého. Je rozdělen do čtyř trimenonů (0. - 3. měsíc, 4. - 6. měsíc, 7. - 9. měsíc a 10. - 12. měsíc) a má svou určitou posloupnost, proto je důležité, aby dítě žádnou z vývojových fází nepřeskočilo. Jinak mu totiž polohy, na které ještě není připravené, nepůjdou. Jen dodržováním této posloupnosti se celé tělíčko dostatečně zpevní a připraví na vrcholnou dovednost čtvrtého, tedy posledního, trimenonu a tím je stoj a chůze."

Chcete vědět, co vás čeká a jak se bude vaše děťátko vyvíjet?
Prohlédněte si video o vývoji miminka

Vývoj miminka 0. - 3. měsíc

Vývoj miminka 4. - 6. měsíc

Vývoj miminka 7. - 9. měsíc

Vývoj miminka 10. - 12. měsíc

 

 

"Pohybu a cvičení se aktivně věnuji celý život a to jednak z pozice instruktora, ale i z pozice sportovce. V rámci svého profesního života jsem absolvovala mnoho certifikovaných kurzů, abych porozuměla správnému fungování lidského těla.

Můj profesní život byl přerušen tou nejkrásnější událostí, která se mi mohla stát - narodila se mi dcera Elen. Inspirovala mě natolik, že jsem se stala lektorem psychomotorického vývoje dětí a začala jsem se tomuto tématu plně věnovat.

logo vývojdětí.cz