Jak na mléko v prvních 1000 dnech života vašeho malého gurmána?

Jak se mění nároky malých bříšek během prvních let?

Každá maminka chce mít děťátko, které je spokojené a zdravě roste. Již kolem 6. měsíce života začínají miminka obvykle zkoušet nové chutě, vůně i struktury jídla. Nároky malých bříšek jsou v tomto věku největší. Šestiměsíční miminko potřebuje přijmout vedle vápníku až 16x více vitamínu D a 3x více jódu než dospělý1. To jsou ale pořádné nároky, nemyslíte? Vitamín D potřebuje děťátko pro správný růst a vývoj kostí a také přispívá k normální funkci jeho imunity. Jód napomáhá tomu, aby se mozek miminka správně vyvíjel.

Po prvním roce života vysoké nároky bříška nekončí. Batole potřebuje díky rychlému růstu a výdeji energie 4x více vitamínu D a 2,5x více jódu a ještě k tomu 3x více vápníku a 2x více železa, než potřebujeme my, dospělí1. Vápník také napomáhá správnému růstu kostí malého nezbedy a železo je zas pomocníkem na podporu jeho imunity.

I pro děti ve třech letech je stále důležitá vyvážená kombinace živin. V této době je dětský jídelníček již velmi bohatý a různorodý, ale díky rychlému vývoji mají malí objevitelé stále vysoké nároky na přísun různých vitamínů a minerálů.

Důležitá je vyvážená kombinace živin

Je tedy zřejmé, že strava v prvních 1 000 dnech života dítěte zásadně ovlivní jeho zdraví po celý jeho život. Proto je důležitý pravidelný přísun vyvážené kombinace živin, vitamínů a minerálů. V prvním roce hraje velkou úlohu mateřské nebo umělé mléko. Pokud maminka nemůže kojit, je potřeba vybrat to správné pokračovací, batolecí nebo dětské mléko, které děťátku zachutná a dodá potřebné živiny v období 1-3 let věku.

Na chuti mléka a rychlé přípravě záleží

Pro děťátko je na prvním místě chuť nabízeného mléka. Pokud mu mlíčko zachutná, bude mít dobrou náladu a určitě se k němu s radostí a chutí zase vrátí. Maminky zase preferují rychlou přípravu, aby ušetřily drahocenný čas na jiné povinnosti. A že jich není málo.

A jaké pokračovací nebo batolecí mléko vybrat?

Pokud hledáte takové mlíčko, které splní vysoké nároky malého bříška na potřebné živiny, má zároveň skvělou chuť a jeho příprava je zaručená rychlovka, je tu pro vás kompletní řada pokračovacích a batolecích mlék Hami. Všechna pokračovací a batolecí mléka Hami mají unikátní složení OptiNutri s prebiotiky GOS/FOS, které je přesně přizpůsobené potřebám bříška vašeho menšího či většího mlsouna a dodají mu tak důležité vitamíny a minerály pro podporu jeho zdravého vývoje2. A navíc neobsahují žádné nežádoucí látky jako jsou konzervanty, barviva, ani zvýrazňovače chuti3. U všech mlék Hami si děťátko zamiluje jejich lahodnou chuť! A vás nadchne bleskurychlá příprava. Mlíčko přichystáte velmi jednoduše. Po vychladnutí převařené kojenecké vody na teplotu přibližně 40 stupňů, stačí do vody přidat potřebné množství mléčného prášku dle doporučení na obale, lahvičku lehce protřepat a dobrota je hotová.

Pokračovací, batolecí a dětská mléka Hami jsou tu pro velké nároky malých bříšek vašich ratolestí. Dobrou chuť!

1V přepočtu na kilogram hmotnosti těla v souladu s Referenčními hodnotami pro příjem živin DACH (Společnost pro výživu, z.s.), 2019, Společnost pro výživu ČR: Výživové doporučené dávky (DACH) – referenční hodnoty pro příjem živin, Výživa servis s. r. o., 2011.

2Pokračovací mléka Hami obsahují vitamin D potřebný pro správný růst a vývin kostí u dětí, jód pro normální vývoj mozku – přispívající k rozvoji poznávacích funkcí a kyselinu alfa-linolenovou (ALA) přispívající k rozvoji mozku a nervové soustavy, vitaminy C a D přispívající k normální funkci imunitního systému. Všechna pokračovací mléka obsahují vitaminy C a D, jód a ALA dle požadavků legislativy. Batolecí mléka Hami obsahují vitamin D a vápník potřebné pro správný růst a vývin kostí u dětí, železo a jod pro normální vývoj mozku – přispívající k rozvoji poznávacích funkcí. Obsahují vitamíny A, C a D přispívající k normální funkci imunitního systému. Dětské mléko Hami obsahuje vitamin D a vápník potřebné pro správný růst a vývin kostí u dětí, vitaminy C a D přispívající k normální funkci imunitního systému.

3Tak jako všechna kojenecká a batolecí mléka a dětská výživa dle požadavků legislativy.