Jak ideálně dodat svému děťátku vše potřebné díky kombinaci mateřkého a Hami mléka?

Jsem zastánkyně kojení a i nyní, když je mému synovi 26 měsíců, kojím obvykle dvakrát denně. Kojení už dlouho není hlavním zdrojem potravy.. je to pro nás rituál, mazlení, spojení, určitý druh komunikace, ujištění, láska… Ne, nejedná se o tolik kritizovaný mateřský plurál – tohle je opravdu důležité pro nás, pro oba. 

Ačkoli jsme neměli s kojením nikdy žádný problém (ťuk ťuk buch buch), vyskytly se po prvním půlroce života našeho princátka okamžiky, ve kterých bylo dobré mít umělé mlíčko po ruce. Chvíle kdy byla pro Vovíka bradavka především zdroj zábavy a jídlo zanedbával. Mé volné večery, kdy malého synka hlídal tatínek. Má unavená rána, kdy mateřské mléko nemělo dostatečnou kvalitu (zastávám názor, že i kojící maminka má nárok na trošku zábavy). Pak tu byla šňůra probdělých nocí, kdy bříško našeho malého strávníka potřebovalo pro svou spokojenost nášup. V neposlední řadě jsem umělé mléko přidávala do prvních příkrmů a do oblíbených (většinou svačinových a snídaňových) receptů jej přidávám dodnes.  Budete-li chtít, postupně se s vámi o naše oblíbené recepty podělím :o)

Ačkoli svému synkovi dávám od jednoho roku kvalitní výrobky z kravského mléka, občas mu „přilepším“ tím umělým, které je (oproti kravskému mléku) obohacováno o železo, jod, zinek apod. Například při našem 6ti týdenním pobytu v lázních, ve kterých jsem neměla možnost sama vařit a musela jsem se spoléhat na kuchařský um závodní jídelny, ve které byli schopni ročnímu dítěti naservírovat smažené rybí prsty a zelenina nám přistála na talíři 3x týdně, jsem takovou jistotu, jakou umělé mlíčko je, uvítala všemi deseti!

Vybrat to správné mlíčko byla pořádná fuška. Najít ve složení vše, co považuji za důležité. Nenajít ve složení to, co považuji za zbytečné a v některých případech za škodlivé. Hledala jsem mlíčko, které bude obsahovat především dostatečné množství železa, vitamínu D, vápníku a omega 3 mastných kyselin, které jsou tolik důležité pro optimální růst a vývoj. Naopak jsem odmítala mlíčka, která jsou zbytečně přislazována. Z nepřeberného množství značek, které se na mě z regálů valily, jsem vybrala Hami mlíčko, které všechny mé požadavky splňovalo a především chutnalo synkovi. To že se jednoduše připravuje a skvěle rozpouští byl další velký bonus. Kombinace kojení a občasného podávání Hami mlíčka je pro mě skvělým řešením. Mojí jistotou, že se synkovi dostane vše potřebné. A jeho spokojené bříško je důkazem, že jsem se vydala správnou cestou.

Hami mlíčku jsem věřila po ukončeném šestém měsíci… Věřím mu i dnes, když jsou synkovi více než dva roky.