Tátové a mámy, prožijme to s Hami!

Byla jsem pozvána na Den s Hami. Ten den byl úžasný a plný zážitků.

10. října 2016 jsem se spolu s týmem Hami a dalšími maminkami usadila do autobusu, který nás odvezl do jablečných sadů v Bílém Podolí. Tam nás kromě aktivit pro děti a bohatého občerstvení čekalo povídání o kvalitě a přísné kontrole, kterou musí jablíčka projít, aby se dostala do Hami přesnídávek. Přímo v sadu nám pak sadař vyprávěl, jak se ovoce pěstuje a co všechno to obnáší. Jablka jsme samozřejmě ochutnali a s čistým svědomím mohu říci, že lepší a šťavňatější jsem snad v životě nejedla.

Ze sadů jsme se vypravili do Nového Města nad Metují, kde sídlí továrna Nutricia Deva, ve které se jablíčka zpracovávají. Po obědě jsme jako jedni z mála dostali možnost vidět výrobní proces. Pro mě to byl opravdu zajímavý zážitek. Zaujalo mě všechno od bezpečnostních a hygienických norem, přes mytí a drcení jablek, plnění do skleniček a balení až po kontrolní body, kde jsou vyřazovány skleničky, které nesplňují zadaná kritéria.

Do Prahy jsme se vrátili ve večerních hodinách, obtěžkáni dárečky pro naše malé a plni dojmů z příjemně stráveného dne.

Děkuji za možnost prožít to s Hami. Poznatky z tohoto dne jsou pro mě velmi cenné. Značce Hami jsem důvěřovala vždycky. Dnes ale za každou skleničkou vidím vztahy a práci lidí, kteří to dělají s láskou.