Když nejde kojit

Zdravím dámy, 

chtěla bych se trochu věnovat kojení a napsat mé zkušenosti. Jsem prvorodička a mám teď 2 měsíce a 18-ti denní miminko. Naše holčička se jmenuje Amálka, měla porodní váhu 3,75 kg. 

Amálka, když se narodila, tak mi 24 hodin blinkala pořád plodovou vodu a na prso se nemohla pořádně přisát. Já mám i docela velká prsa a tím se mi ještě aspoň 2x zvětšila. Jenže mléko po 3 dnech ne a ne se objevit. Moje tchyně mi v lékárně koupila homeopatika na podporu laktace. A musím říct, že nebýt jich, tak mléko asi ani nemám do dnes. Měli jsme spoustu problémů. co se týče kojení. Neteklo mléko, malá hladová a tak mi nic nezbývalo, než koupit UM a dávat jí to aspoň na noc, aby se zasytila. Moje mamka mě prý kojila do jednoho měsíce. Pak se jí mléko také nedělalo. (Ono se řekne, ženská má velký prsa, tak ta bude mít mléka.... Jo houby. Není to pravda, spíše naopak). Ale abych se vrátila k tématu. Na sociálních sítí, jsem se radila s různýma maminkami, hodně mě odsuzovali, ať prostě kojím a kojím, ono to přijde. Nic. Mléko mám jen tehdy, když si sním co nejvíce homeopatik a hlavně na noc. Malé byl měsíc a 14 dní a dostala flašku s tou nejmenší dírečkou aby prostě tahala a Bio mléko. Jenže jsme po něm měli problémy s bříškem. Teď jsou malé 2 měsíce a  18 dní a dávám  ji flašku 3 x denně, mezitím, když se probudí, tak ji dám prso. Jinak má flašku pořád s tou nejmenší dírečkou a kojeneckým mlékem ale ne Bio ale klasiku a musím říct, že i dobře kadí a prdí. :) Jinak flašku má tedy ráno, odpoledne a po koupání večer. Přes noc a mezi tím, se jí pokouším dávat prso. 

A co z toho plyne? Nenechávejte si ,,kecat" do výchovy a jídla. Když Vám prostě mléko neteče a máte ho průhledné jako voda. Tak přeci nenecháte vaše dítě hlady ne? I když jsem vyzkoušela vše co mi kdo doporučit. Malá má 6 kg a 60 cm. Je zdravá, hodná a hlavně SPOKOJENÁ :)