K vodě nám počasí jít už nedovolí, ale na výstavu Krtečka, letadel a nebo tramvají se vyrazit rozhodně dá. Pospěšte si a prožijte pěkný podzimní den na místech, která mají otevřeno už jen chvíli :-)

Oslavte s Krtečkem 60. narozeniny na jeho vlastní výstavě

Krteček má letos kulaté narozeniny a Chvalský zámek na Praze 9 mu uspořádal pořádnou tříměsíční oslavu. V krásných prostorech zámku si malí obdivovatelé Krtečka mohou nejen potřást ručičkou s velikým krtečkemprohlédnout si obrázky Krtečka a jeho kamarádů v opravdu nadživotní velikosti, jak se sluší a patří na výstavu. 

Pro našeho malého obdivovatele Krtečka tohle byla první výstava v životě a rozhodně si jí užil. Děti si tu totiž mohou osahat doslova cokoli. Ve sklepních prostorech zámku na děti navíc čeká asi 20 interaktivních úkolů. Některé jsou už pro malinko větší děti, ale spousta z nich zaujme i batolátka. Pomůže váš malý konstruktér Krtečkovi sestavit vesmírnou raketu nebo poskládá obrázek z dřevěných destiček? S maminkou určitě namaluje i obrázek Krtečkovi nebo si vzpomene, co všechno musel Krteček udělat, než dostal svoje vytoužené modré kalhotky. Za úkoly si pak děti dají razítka do knížečky (u nás jedno razítko skončilo i na bříšku :-) ). 

Když jsme si dosyta vyhráli v interaktivní části, odpočinuli jsme si v kině. Tam promítali samozřejmě zase našeho oblíbeného Krtka! 

Na výstavě jsme strávili asi dvě a půl hodinky a prošli jsme ji křížem krážem. Vstupné je pro dospělého 70 Kč a za parkování zaplatíte 30 Kč. Výstava má otevřeno od 9 do 17 h, včetně svátků a je otevřena do 3. prosince 2017.

Pro maminky a tatínky je tu i hezká část s obrázky a náčrtky Zdeňka Milera a Kateřiny Milerové, i s informacemi o tom, jak, kdy a proč Krteček vznikal. 

 

Máte doma malého pilota? Ještě stihnete výstavu letadel v Kbelích!

Na výstavě letadel v Kbelích na Praze 9 budou jako v ráji všichni malí piloti a pilotky. V několika hangárech i ve venkovním prostranství jsou malá i větší letadla a vrtulníky. Hangáry jsou navíc tématicky vyzdobené podle období, ve kterém byla letadla vyrobena a používána. Letiště těsně přiléhá k výstavě, a tak určitě uvidíte nějaké letadlo i vzlétat nebo přistávat. 

Určitě nezapomeňte vzít odrážedlo nebo motorku. Velké rovné plochy přímo vybízí k tomu otestovat, co ta plastová kolečka dokáží. :-) 

Odpočinout se dá v malém venkovním kiosku, vedle kterého je hřiště s pískovištěm. Nicméně pěkný oběd si tu nedáte, a tak radši přibalte malému letci nějakou svačinku

Výstava je zdarma, je otevřena od  10 do 18 hodin, ale jen do 31. října 2017. Tak si pospěšte :-) 

Pokud je tatínek nebo dokonce už i vaše děťátko milovník nejen letadel, ale i vojenských aut, tanků a stíhaček, vypravte se na výstavu do Lešan.

 

 

Jsou v kurzu tramvaje a autobusy? Zajeďte do Střešovic.

Také máte doma neustálé "brm brm buuus" nebo "cink cink tram-vaj"? Tak to určitě vyražte do Muzea MHD v depu Střešovice, které je plné starých i nedávno vyřazených tramvají a autobusů. Možná vašeho malého řidiče překvapí, že kdysi tahali tramvaje koníci a nebo že některé tramvaje měli uvnitř místo sedaček hotové obýváky s gauči. Nevýhodou výstavy je, že si malí neposedové nemohou do tramvají a autobusů vlézt a všechno si osahat. Je tu ale starý tramvajácký volant a tím mohou točit do nabažení :-) 

Vstupné pro dospělého je 50 Kč, otevřeno mají od 9 do 17 h jen o víkendech a svátcích, a letos naposledy se sem můžete vypravit 19. listopadu 2017

Jestli máte ještě chvilku, svezte se po Praze historickou tramvají, která vyráží právě z depa Střešovice. Malému cestovateli ale vezměte pořádnou čepici, protože tramvaj není rozhodně vytápěná, spíš naopak :-)