Náše testování nového fermentovaného mlíčka.

Jak jsme k mlíčku přišli

S Míšou jsme měli tu čest zúčastnit se Dne s Hami. Musím říct, že to bylo skutečně velmi příjemně strávené odpoledne s maminkami a našimi nejmenšími. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, popovídali si a hlavně jsme ochutnali různé Hami produkty - o chutných kapsičkách a zelenince někdy později... Mezi novinkami k ochutnání  bylo i nové fermentované mlíčko. Testujeme ho doma, tedy spíš náš Míša ho testuje, takže přinášíme první hodnocení.

Fermentované mlíčko máme doma a zkoušíme

CHUŤ A VŮNĚ - Musím říct, že když jsem mlíčko poprvé ochutnala, přišlo mi něčím povědomé, něčím známé. To "něco" byla jeho příjemná jogurtová chuť. Sama mám jogurty, hlavně ty ovocné, velice ráda. A tohle byla přesně ta chuť, která mě upoutala. Po přidání rozmixovaného ovoce se, alespoň pro mě, změní v osvěžující jogurtový nápoj. Podle mě nemá žádnou pachuť, kterou znám z jiných kojeneckých mlék. A že jsem jich, díky našemu malému gurmánovi, ochutnala docela dost.

PŘÍPRAVA MLÉKA 

V návodu se sice píše, že pro dokonalé rozpuštění prášku se má mléko v láhvi řádně protřepat... Mléko často připravuji v misce jako základ kaše a nikdy se mi nestalo, že by mi v něm zůstala nějaká hrudka. Jen zamíchám lžiškou a přášek se hned rozpustí. Žádné zběsilé prostřepávání není třeba. Mléko krásně voní.

A TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ - CO NA TO ŘÍKÁ MALÝ STRÁVNÍK - Jak jsem již psala, náš Míša už ochutnal různá mléka. Ale tohle mlíčko mu opravdu chutná. Má rád jogurty a to je podle mě hlavní důvod, proč Hami fermentované mléko tak dobře přijal - jogurtová chuť. Má rád kombinaci tohoto mléka s ovocem, ať už v kaši nebo ve formě "shaku". Bříško ho netrápí, je spokojený a velice energický. Pláč kvůli bříšku neznáme. I díky tomuto mléku.

Výsledek?

Mlíčko zatím zkoušíme asi týden a opravdu veliká spokojenost. Je prostě jiné a je opravdu dobré - jako chuťově, tak i pro zažívání našeho malého. Už se nemůžu dočkat, až vyzkouším různé kombinace a recepty s tímto mlékém. Jak jsem psala, zatím jsem opravdu nadšená s kombinace s ovocem (díky inspiraci ze Dne s Hami). Míša má tyto ovocno-mléčné nápoje raději trochu studenější, zatímco třeba kaše raději teplejší. Budeme zkoušet a testovat dál a ještě určitě naše nápady, dojmy a inspiraci zapíšeme :)